Menu

Julehilsen fra formanden

image
19. december 2023 kl. 23:47

Kære alle AFK’ere…

Et kig i kalenderen betyder, at det nu er oplagt at ønske jer alle sammen en super god jul samt et rigtig godt nytår.

Momentvis har 2023 budt på lidt atypiske udfordringer, men vi er som klub kommet særdeles fint igennem året og som altid med den størst mulige respekt for holdninger, ønsker og synspunkter. 

Igen er der opnået flotte resultater på banerne, og det har som altid været en fornøjelse med mange gode timer sammen i vores klub. En kæmpe stor tak til spillere, ledere, trænere, frivillige og alle med interesse for AFK for jeres store andel i dette!

Igen i år har vores loyalitetskoncept 'Gold Supporters' været en succes, og mange tak for det. Mere information følger om dette straks i det nye år, så hold øje med klubbens kommunikationskanaler. 

Traditionen tro vil vi på dette tidspunkt af året naturligvis også gerne igen hylde vores trofaste sponsorer, der er af meget afgørende betydning for klubben. Så til samtlige sponsorer og samarbejdspartnere skal der således også lyde en kæmpe tak for jeres meget vigtige engagement i AFK.

Rigtig god jul & godt nytår til alle..!

Venlig hilsen

Flemming Bærentzen,

Formand - Allerød FK

 

Luk